Курсанти факультету Телекомунікаційних систем ВІТІ імені Героїв Крут прийняли участь у заходах присвячених 370 річчю Битви під Пилявою на Хмельниччині

Добавлено: 24.09.2018 Переглянуто: 1129

23 вересня, біля села Олексіївка Старосинявського району Хмельницької області фінішувало триденне козацьке свято «Твоєї пресвятої волі вовіки буде слава золота», присвячене 370-й річниці Пилявецької битви 1648 року.

Участь у святі, яке організували Хмельницька обласна державна адміністрація, Всеукраїнський волонтерський агітпотяг єднання «Труханівська Січ», Міністерство оборони України та Генеральний штаб Збройних Сил України, брали діти, юнаки, молодь, вихованці військових ліцеїв, курсанти військових навчальних закладів м. Києва і Львова, представники козацтва, патріотичних громадських організацій з багатьох регіонів України.

В історії України Пилявецька битва під проводом Гетьмана Богдана Хмельницького проти Речі Посполитої — одна з найважливіших битв українського козацтва, що стала початком національно-визвольного руху, який згодом охопив усю Україну.

На честь вшанування героїв-козаків, які полягли за Україну у цій битві курсанти-зв’язківці пройшли 16-ти кілометровий марш до Кургану пам’яті, де провели мітинг-реквієм.

З метою національно-патріотичного виховання молоді в наметовому таборі смт. Стара Синява були розгорнуті навчально-показові місця для популяризації військової служби, працювали експозиції зразків озброєння та техніки Повітряних Сил, Сил спеціальних операцій, Центру розмінування.

Довідково:

Пилявці в історичних документах тісно пов’язані з іменем Богдана Хмельницького та видатного перемогою селянсько-козацьких військ над польсько-шляхетською армією у період визвольної війни українського народу 1648—1654 рр. Наприкінці літа 1648 року Річ Посполита зібрала великі сили для придушення повстання українського народу.

23 вересня, 370 років тому, українські козацькі війська під командуванням Богдана Хмельницького здобули тріумфальну перемогу над польською шляхтою у триденній битві під Пилявцями. У цьому кількаденному бої вирішальну роль зіграла добре продумана тактика Богдана Хмельницького.

В українському війську було до 110 тисяч «багнетів», iз них лише кожен другий мав озброєння і бойовий досвід, решта — «селяни від плуга». З неприятельського ж боку — 36 — 40 тисяч жовнірів і шляхтичів «при вогні і залізі», а разом iз обозними і слугами — до 90 тисяч осіб».

Розгром польської армії під Пилявцями сприяв дальшому успішному розгортанню визвольної війни українського народу. Довгий час після битви польських шляхтичів на Україні глузливо називали «пилявчиками».