16 грудня 2017 року запрошуємо НА ДЕНЬ ВІДКРИТИХ ДВЕРЕЙ початок о 9 годині, м. Київ, вул. Московська, 45/1

ІСТОРІЯ ІНСТИТУТУ


Історія нашого інституту – одна із славних сторінок історії військ зв’язку незалежної України.

Історія споруд і приміщень нашого військового навчального закладу бере свій початок ще з років Північної війни, коли за наказом Російського імператора Петра І був зроблений перший проект Київської фортеці.

В 1835 році було розпочато будівництво оборонної казарми на 2 батальйони для розміщення військових кантоністів. Це були навчальні заклади нижчого розряду. Навчались в таких закладах діти солдат, які служили до 25 років.

В 1839 році двоповерхова будівля була завершена і стала експлуатуватись. В подальшому і стала тим найважливішим форпостом, на базі якого формувались військові навчальні заклади різних епох за перебігом подій в історії України.

1865 за наказом імператора Олександра ІІ було засновано Київське піхотне юнкерське училище.

В 1897 році училище було перейменовано з Київського піхотного юнкерського училища в Київське військове училище.

10 жовтня 1915 року імператором велено іменувати як 1-ше Київське Костянтинівське військове училище.

5 листопада 1917 року особовий склад Київського Костянтинівського військового училища покинув Київ.

20 листопада 1917 за наказом Генерального секретаря з військових справ Симона Петлюри була розгорнута перша українська військова юнацька школа. Школі було присвоєно ім’я гетьмана Богдана Хмельницького. Розташувалась на території Костянтинівського військового училища. В січні 1918 року війська червоногвардійців загрожували захопленням столиці Української Республіки. Юнкера з 1-ї української військової юнацької школи взяли активну участь у боях з червоногвардійцями, зокрема в бою під Крутами, захищаючи Центральну Раду.

1 березня 1919 року Реввоєнрадою республіки затвердили штати інженерних курсів по підготовці по підготовці командного складу Робітничо-Селянської Червоної Армії. Спочатку курси знаходились у Москві. Офіційно днем створення інституту прийнято вважати цю дату.

1920 року – Московські курси прибули до міста Києва і розташувались на Печерську по вул. Московська, буд. 5. Теперішня адреса вул. Московська 45/1.

11 серпня 1920 року Московські інженерні курси були перейменовані на другі Київські інженерні курси.

В 1921 році другі Київські інженерні курси було перейменовані в третю Київські військово-інженерну школу командного складу.

1924 року третя Київська військово-інженерна школа була переформована в Київську військову школу зв’язку (в 1926 році отримала найменування ім. М. І. Калініна).

6 березня 1937 року школа зв’язку перейменована в Київське військове училище ім. М. І. Калініна.

У липні 1941 року училище було евакуйоване до міста Красноярськ.

У червні 1944 року прибули перші ешелони з курсантами до міста Києва.

З 1-го червня 1966 року училище одним з перших перейшло на штат вищого військового інженерного училища зв’язку і вступило в новий етап свого розвитку.

Кабінет Міністрів України постановою за №490 від 19 серпня 1992 року утворив Інститут управління і зв’язку на базі Київського вищого військового двічі Червонопрапорного інженерного училища зв’язку ім. М. І. Калініна і Київського вищого інженерного радіотехнічного училища ППО імені маршала авіації О. І. Покришкіна.

Постановою №269 від 22 березня 2001 року Кабінету Міністрів України було створено ВІТІ НТУУ «КПІ».

Постановою Кабінету Міністрів від 6 червня 2007 р. Полтавський військовий інститут зв’язку став організаційним і навчально-науковим структурним підрозділом ВІТІ НТУУ «КПІ».

Розпорядженням Кабінету Міністрів України від 26 червня 2013 року № 509-р "Про утворення Державного університету телекомунікацій" було створено Військовий інститут телекомунікацій та інформатизації Державного університету телекомунікацій (ВІТІ ДУТ).

Військовий інституту телекомунікацій та інформатизації створено згідно з Постановою Кабінету Міністрів України від 30 січня 2015 р. № 94 "Про реорганізацію та утворення військових навчальних підрозділів вищих навчальних закладів" та спільного наказу Міністерства оборони України та Міністерства освіти і науки України від 04.06.2015 року №252/590 "Про заходи щодо реорганізації та утворення військових навчальних підрозділів вмщих навчальних закладів" шляхом відокремлення від Державного університету телекомунікацій.

© Військовий інститут телекомунікацій та інформатизації, 2009-2017.

Розроблено та підтримується інформаційно-телекомунікаційним вузлом ВІТІ. Питання щодо вступу та інші надсилайте на: vitivstup@ukr.net

ß-версія. Сайт знаходиться у тестовому режимі.

Пропозиції щодо сайту надсилайте на: vitiadmin@ukr.net

^ Наверх