Telegram канал - Вступ до ВІТІ 2024            Відкрий світ можливостей: Військовий інститут запрошує на онлайн-екскурсії            До уваги абітурієнтів: як отримати додаткові бали при вступі до ВІТІ у 2024 році           

Музей історії Військового інституту телекомунікацій та інформатизації


3 жовтня 1978 року було створено музей нашого навчального закладу. Музей відноситься до категорії загальнодоступних і відкритий для загального відвідування. Експозиції музею розповідають про історію навчального закладу,а також про навчальні заклади, які існували раніше на території сучасного Військового інституту телекомунікацій та інформатизації імені Героїв Крут.


Від кантоністів до військового училища зв'язку

Перша частина експозицій розповідає про історію споруд і приміщень, яка бере свій початок з 1835 року коли було розпочато будівництво оборонної казарми та навчального закладу солдатських дітей – так званих кантоністів. Зазначена казарма кантоністів в подальшому і стала тим найважливішим форпостом на базі якого формувалися військові навчальні заклади різних епох з перебігом подій в історії України.

В 1865 році було засновано Київське піхотне юнкерське училище. У 1890- 1892 рр. на військово-училищних курсах навчався майбутній головнокомандувач Добровольчої Армії генерал Денікін Антон Іванович. Слід також зазначити , що в училищі раніше служив Карл Густав Еміль Маннергейм, майбутній маршал Збройних Сил Фінляндії, а в 1944-1946 рр.- президент Фінляндської Республіки.

В 1915 р. училище перейменоване в Київське Великого Князя Костянтина Костянтиновича військове училище.

Після перебігу подій Лютневої революції 5 листопада 1917 року особовий склад Костянтинівського військового училища покинув Київ.

Згодом в періодУкраїнської Центральної Ради на базі школи кантоністів і Констянтинівського військового училища була розгорнута перша київська військова школа імені Богдана Хмельницького, яка випускала старшин для армії Української Народної Республіки.

Юнкери з першої військової школи взяли активну участь у боях під Крутами та Меджибожем захищаючи Центральну Раду.

Першим начальником Київської юнацької школи на той час був полковник Скорино.

З часом, під тиском Червоної Армії , частини армії УНР і особовий склад Київської юнацької школи були вимушені перейти на територію Польщі.

Друга частина експозицій розповідає про створення інженерних курсів 1березня 1919 року. Ця дата і є днем заснування нинішного навчального закладу, коли наказом Головного штабу Республіки за № 220 був затверджений штат командного складу інженерних курсів. Також висвітлена історія мирного будівництва київської школи і військового училища зв’язку в період 1920-1941 рр.


Училище зв’язку під час Другої світової війни та післявоєнний період 1941-1965 рр.

Експозиції розповідають історію училища зв’язку в роки Другої світової війни. Зібрані дані про Героїв Радянського Союзу - випускників навчального закладу.

Представлено військову апаратуру зв’язку різних років. Висвітлюється організація навчального процесу, методичного, матеріально-технічного забезпечення навчання.

Рішенням Ради Міністрів СРСР від 12 листопада1965 р. за № 929/319 наш заклад першим серед військових училищ переходить на підготовку інженерів-зв’язківців.


Радянський період з 1965-1991 рр. та навчальний заклад в роки незалежності України.

Висвітлюється втілення планів та програм з розбудови та удосконалення навчально-матеріальної та соціально-побутової бази.

Друга частина розповідає про створення Київського військового інституту управління і зв’язку згідно з Постановою Кабінету Міністрів України за №490 від 19 серпня 1992 року.

2 жовтня 1994 р. Київському військовому інституту управління і зв’язку вручено Бойовий Червоний Прапор.

Начальником інституту був призначений генерал-майор Гончар Микола Вікторович.

Постановою Кабінету Міністрів України № 269 було створено ВІТІ НТУУ «КПІ». За наказом Міністра оборони України начальником ВІТІ НТТУ «КПІ» був призначений полковник Віктор Данилович Тетерятник.

Розпорядженням Кабінету Міністрів України від 26 червня 2013 року №509-р було створено Військовий інститут телекомунікацій та інформатизації Державного університету телекомунікацій.

Військовий інститут телекомунікацій та інформатизацій створений згідно з Постановою Кабінету Міністрів України від 30 січня 2015 року № 94.

Зібрані дані про випускників ВІТІ – учасників АТО. Стенди презентують Героїв України, офіцерів, нагороджених державними нагородами.

© Військовий інститут телекомунікацій та інформатизації, 2009-2024.

Питання щодо вступу надсилайте на: [email protected] або [email protected]

^ Наверх