16 грудня 2017 року запрошуємо НА ДЕНЬ ВІДКРИТИХ ДВЕРЕЙ початок о 9 годині, м. Київ, вул. Московська, 45/1

ФАКУЛЬТЕТ
„Бойового застосування систем управління та зв'язку”


Начальник факультету

ПОНОМАРЬОВ Олександр Анатолійович

учасник бойових дій, полковник

контактний телефон: (044) 256-23-37

мобільний телефон: (073) 528-71-71

Заступник начальника факультету з навчальної
та наукової роботи - начальник навчальної частини

ЧУРІЛОВ Ігор Олександрович

учасник бойових дій, підполковник

Заступник начальника факультету
з морально-психологічного забезпечення

підполковник ЛУКАШЕНКО Віталій Валентинович


Факультет БОЙОВОГО ЗАСТОСУВАННЯ СИСТЕМ УПРАВЛІННЯ ТА ЗВ’ЯЗКУ є одним з основних організаційних і навчально-наукових структурних підрозділів Військового інституту телекомунікацій та інформатизації.

Факультет здійснює підготовку курсантів (студентів) за бакалаврськими та магістерськими рівнями вищої освіти військових фахівців у галузі інформаційної безпеки та військового управління для проходження військової служби на посадах осіб офіцерського складу у Збройних Силах України, інших військових формувань утворених відповідно до законів України, правоохоронних органів спеціального призначення та Державній спеціальній службі транспорту.

На Факультеті здійснюється підготовка за спеціальностями:

 • “Кібербезпека” за спеціалізацією “Захист інформації та кібернетична безпека в інформаційно-телекомунікаційних системах”;
 • “Військове управління (за видами збройних сил)” за спеціалізацією “Управління діями підрозділів зв’язку”;
 • “Забезпечення військ (сил)” за спеціалізацією “Організація захисту інформації з обмеженим доступом та автоматизація її обробки”;
 • “Озброєння та військова техніка” за спеціалізацією “Радіоелектронні інформаційні системи, оперативна техніка та спецозброєння”.

Структура факультету:

 • управління Факультету;
 • кафедра "Бойового застосування підрозділів зв’язку";
 • кафедра "Спеціальних засобів зв’язку та радіотехнічних засобів";
 • кафедра "Захисту інформації та кіберзахисту";

Кафедра "Бойового застосування підрозділів зв'язку”

Начальник кафедри


Кафедра "Бойового застосування підрозділів зв’язку" здійснює теоретичну та практичну підготовку курсантів інституту з тактико-спеціальних дисциплін в інтересах підготовки фахівців інформаційно - телекомунікаційних систем та мереж військового призначення.

Забезпечує підготовку майбутніх офіцерів інформаційно-телекомунікаційних мереж в комплексі з усіма кафедрами інституту, надаючи практичні навички з управління інформаційними та телекомунікаційними системами з урахуванням досвіду АТО, а також проводить підготовку на курсах підвищення кваліфікації офіцерів (слухачів) призваних за мобілізацією.


Кафедра “Спеціальних засобів зв'язку та радіоелектронних засобів”

Начальник кафедри

полковник ПАНЧЕНКО Ігор В'ячеславович

кандидат технічних наук, учасник бойових дій


Кафедра "Спеціальних засобів зв’язку та радіоелектронних засобів" здійснює теоретичну та практичну підготовку фахівців у галузі знань „Воєнні науки, національна безпека, безпека державного кордону” за денною та заочною формами навчання.

Кафедра здійснює підготовку офіцерських кадрів за напрямами, які відносяться до компетенції Міністерства оборони України, Генерального штабу Збройних Сил України та Головного управління розвідки Міністерства оборони України.

Програми підготовки кафедри передбачають вивчення:

 • теоретичних та практичних питань основ побудови безпілотних авіаційних комплексів та основних принципів їх використання у якості телекомунікаційної аеро-платформи;
 • методів та засобів контролю витоку інформації;
 • порядку розробки засобів на базі мікроконтролерів;
 • основ організації захисту інформації з обмеженим доступом та автоматизація її обробки;
 • спеціального поліграфічного виробництва при виконанні до друкарських, формних та після друкарських процесів, інформаційних системам спеціального призначення і технології для вирішення практичних завдань інформаційної війни та інформаційної протидії.
 • .

Кафедра „Захисту інформації та кіберзахисту”

Начальник кафедри

полковник САМОЙЛОВ Ігор Володимирович

кандидат технічних наук, доцент


Кафедра "Захисту інформації та кіберзахисту" проводить підготовку військових фахівців ступеня вищої освіти бакалавр та магістр за денною та заочною формами навчання в галузі знань Інформаційні технології за спеціальністю "Кібербезпека".

Кафедра забезпечує теоретичну та практичну підготовку офіцерських кадрів для Збройних Сил України та інших військових формувань за напрямами:

 • захисту інформації в інформаційно-телекомунікаційних системах та кібербезпеки;
 • організації та забезпечення безпеки засекреченого зв’язку;
 • створення комплексів технічного захисту інформації та комплексних систем захисту інформації; моніторингу і контролю безпеки інформації.

 • ГЕРОЇ НЕ ВМИРАЮТЬ!


  Начальник кафедри тактико-спеціальної підготовки факультету захисту інформації Військового інституту телекомунікацій та інформатизації

  кандидат технічних наук, полковник

  ПАВЛОВ Ігор Миколайович

  Героїчно загинув 9 лютого 2015 року під час виконання бойового завдання по забезпеченню зв'язку частин та підрозділів сектору “С”. Рухаючись на військовому автомобілі у складі групи зв'язку потрапив у засідку російської терористичної диверсійно-розвідувальної групи поблизу населеного пункту Логвинове Дебальцевського району Донецької області. Під час нерівного бою, зазнавши численних кульових поранень полковник Павлов І.М. та ще чотири зв'язківці померли до завершення бою.

  Указом Президента України № 270 від 15 травня 2015 року, “За особисту мужність і високий професіоналізм виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі” нагороджений орденом Богдана Хмельницького III ступеню (посмертно).

  Наказом Міністра оборони України від 20.01.2016 року № 47 навічно зарахований до списків факультету захисту інформації Військового інституту телекомунікацій та інформатизації.

© Військовий інститут телекомунікацій та інформатизації, 2009-2017.

Розроблено та підтримується інформаційно-телекомунікаційним вузлом ВІТІ. Питання щодо вступу та інші надсилайте на: vitivstup@ukr.net

ß-версія. Сайт знаходиться у тестовому режимі.

Пропозиції щодо сайту надсилайте на: vitiadmin@ukr.net

^ Наверх