Участь курсантів Військового інституту телекомунікацій та інформатизації імені Героїв Крут у заходах з нагоди Дня пам’яті та примирення

Добавлено: 08.05.2018 Переглянуто: 1318

Дуже важливо відкривати і гортати маловідомі сторінки історії, зміцнювати зв’язок поколінь наших українських воїнів… Учасників Другої світової війни у складі Червоної армії, армій держав Антигітлерівської коаліції, рухів опору в окупованих нацистами країнах… Української повстанської армії та захисників України із Збройних Сил, Національної гвардії, інших формувань», - наголосив Президент Петро Порошенко під час відкриття фотовиставки «Герої».

Глава держави, подякував присутнім членам авторського колективу цього проекту – представникам громадських об’єднань «Центр мілітарної історії» та «Департамент воєнно-культурної антропології», історикам провідних наукових установ України.

«Виставка, створена вами, наочно демонструє загальносвітовий масштаб участі українців у Другій світові війні. Ми бачимо чіткі важливі паралелі між трагічними подіями 30-40-их років минулого століття та важкими випробуваннями сучасності», - наголосив Петро Порошенко.

Президент підкреслив: «Маємо знати й пам’ятати про усіх, хто мужньо боронив рідну землю. Хто билися у «котлах» та виривалися з них, форсували Дніпро, долали карпатські перевали, нищили нацистів у лавах УПА».

«Українська молодь повинна знати про подвиги тисяч українців на всіх без виключення фронтах Другої світової: в небі Британії, пісках Північної Африки, на пляжах Нормандії, островах Тихого океану. Усі вони наші герої», - зазначив він.

«Лише сильна і боєздатна армія є головним чинником нашої безпеки», — підкреслив Петро Порошенко.

«Розбудова армії — наш обов’язок перед прийдешніми поколіннями українців. У цьому наша шана світлій пам’яті полеглих у Другій світовій війні та усіх борців за українську державність», — наголосив Президент.

Глава держави також зазначив: «Разом з нашими партнерами ми прагнемо збудувати нову систему міжнародної безпеки, що була зруйнована агресивними діями країни-агресора Російської Федерації. Для цього необхідно створити надійний захист нашого суверенітету та територіальної цілісності, нашої незалежності в єдиній євроатлантичній системі колективної безпеки».

Президент особливо привітав військових курсантів та ліцеїстів, усіх молодих патріотів, які саме у цей час обрали для себе найпочесніший і найсвятіший фах — захищати свою рідну Україну, свою землю, свої родини від зазіхань ворогів. Обрали шлях — захищати мир.

«Я вітаю усіх українських захисників, які зараз на передовій забезпечують мир та спокій нашої держави. Усіх тих, хто безкорисно допомагає нашим воїнам — наших волонтерів», — сказав Президент.

Петро Порошенко також подякував героям-воїнам, присутнім на відкритті фотовиставки, а також ветеранам. «Нехай український непереможний дух надихає усіх нас на віддане служіння Україні, на нові звершення і нові наші спільні перемоги», — сказав Президент.