Курсанти ВІТІ взяли участь в заходах із вшанування безсмертного подвигу Героїв Трубежа

Добавлено: 07.02.2022 Переглянуто: 486

5 лютого курсанти факультету бойового застосування систем управління та зв’язку Військового інституту телекомунікацій та інформатизації імені Героїв Крут взяли участь в заходах із вшанування безсмертного подвигу Героїв Трубежа.

Цього року одним з головних лейтмотивів урочистостей із відзначення подвигу Героїв Трубежа стало вшанування пам’яті бійців нинішньої російсько-української війни, які загинули у боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України.

Довідково: 1-2 лютого 2022р. виповнилось 103роки, як 3 сотні українських козаків-добровольців Переяславського полку Київщини: Вороньківської, Бориспільської, Переяслівської й Баришівської сотень Армії УНР на заклик Головного Отамана військ УНР Симона Петлюри під проводом полковника армії УНР Івана Міхна й сотника Івана Черпака, розібравши залізничні колії під Баришівкою біля села Коржі Переяславського повіту перед мостом через річку Трубіж, стали на захист своєї столиці й держави - повторили подвиг Героїв Крут - знову, на дві доби збройно затримали наступ російських окупантів на Київ, які в черговий раз на своїх багнетах намагалися нав’язати нам сформований в Харкові маріонетковий московський уряд.

Виконавши поставлене перед ними Директорією завдання, козаки організовано, з боєм відступили і продовжили збройну боротьбу з окупантами в партизанських загонах. Загиблі ж, мабуть, і досі покояться в водах Трубежа.

На думку дослідників, битва була однією із вирішальних яскравих сторінок другої фази радянсько-української війни. Завдяки їм усі урядові установи евакуювалися з Києва до Житомира й продовжували керувати боротьбою проти окупантів.