На кафедрі військово-гуманітарних дисциплін відбулися заходи присвячені 150-літтю Василеві Стефанику

Добавлено: 14.05.2021 Переглянуто: 663

Викладачі кафедри військово-гуманітарних дисциплін Військового інституту телекомунікацій та інформатизації імені Героїв Крут відзначили низкою заходів 150-ліття від дня народження славного на ввесь світ новеліста, одного з перших українських письменників-експресіоністів, класика української літератури Василя Стефаника.

Святкування ювілею розпочалося з конкурсу есе на тему: «У чому велич Василя Стефаника» та «Моє відкриття Стефаника». Переможцями конкурсу стали Усик Анна, Сорока Дарина, Турчак Ольга.

Курсанти відвідали Національний музей літератури України, де взяли участь у літературному форумі, увага заходу була сконцентрована на Покутті, одному з неповторних куточків України. Тож відразу з Києва (після огляду ювілейної виставки) перенеслися у село Русів, де народився, проживав і створив чимало своїх новел Василь Стефаник; у місто Снятин, де проходили шкільні роки письменника; у Коломию – місце народження «Покутської трійці», умовного об’єднання трьох західноукраїнських письменників. Учасниками літературного форуму стали: Центр досліджень «Покутської трійці» Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника, Інститут українознавства імені І.Крип’якевича НАН України, Центр досліджень «Покутська трійця», літературно-меморіальний музей Василя Стефаника, літературно-меморіального музей Леся Мартовича, літературно-меморіальний музей Марка Черемшини.

Слово Василя Стефаника прозвучало вустами актриси Галини Стефанової, володарки “Київської пекторалі” за краще виконання головної жіночої ролі у моновиставі “Стіна” в театрі “Актор”. Для слухачів актриса виконала уривки з творів Василя Стефаника. Продекламувала кілька новел, розповіла цікаві біографічні факти. Курсанти захоплено слухали монологи, ставили запитання та щиро аплодували актрисі.

Свої знання творчого та життєвого шляху письменника курсанти продемонстрували на круглому столі: «Василь Стефаник – син покутського краю», виголосивши доповіді, взявши участь у їх обговоренні під час дискусії, аналізуючи творчість видатного митця художнього слова. Різноманітні події та формати вивчення творчості Василя Стефаника засвідчили про зацікавлено глибинне відкриття величі цієї особистості учасниками цього літературного форуму.