Перемога курсантів ВІТІ у Другому Національному оборонному хакатоні

Добавлено: 31.05.2019 Переглянуто: 792

З 27-31 травня 2019 року у місті Києві відбувався другий Національний оборонний хакатон/Second Ukrainian Defence Hackathon.

Протягом п’яти днів змагань команди представлені Військовим інститутом телекомунікацій та інформатизації імені Героїв Крут разом з іншими ІТ-спеціалістами, представниками Національної гвардії України, Державної служби України з надзвичайних ситуацій, Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України, Служби безпеки України, Державної прикордонної служби України, Командування Військово-морських Сил Збройних Сил України та ряду військових навчальних закладів, за участю експертів НАТО працювали над розробкою інноваційних архітектурних та програмних рішень для вирішення актуальних питань оборонно-безпекової сфери.

Військовий інститут телекомунікацій та інформатизації імені Героїв Крут представив чотири команди: “MITI XERUSES” (26 курс) та “MONOLIT” (25 курс), які брали участь у секції – “Програмування”; “MITI MOONY Pandas” (26 курс) – секція “Моделювання” та “SQUADOVERFLOW” (27 курс) – секція “Комбінована задача”.

Командам було запропоновано розробити низку архітектурних, програмних та процесуальних рішень, які б дозволили складовим сектору безпеки і оборони України ефективно впоратися із питаннями взаємосумісності.

Командам нашого вишу “MITI XERUSES” (26 курс) та “MONOLIT” (25 курс), які брали участь у секції – “Програмування”, необхідно було розробити додаток для ведення оперативної обстановки (формування та використання тактичних знаків для ведення оперативної обстановки). Як показали підсумки змагань, курсанти виконали поставлене завдання, а команда “MITI XERUSES” реалізувала мобільний додаток для зображення для відображення тактичної обстановки у доповненій реальності. У своїх номінаціях команда “MITI XERUSES” (26 курс) посіла 1 місце, а команда “MONOLIT” (25 курс) посіла 2 місце.

Задача команди “MITI MOONY Pandas” (26 курс) – секція “Моделювання”, полягала у створенні системи розробки, доведення, відпрацювання наказів і розпоряджень та роботи з документами. В основі концепту запропоновано систему, яка у реальному часі дозволяє відслідковувати процес виконання наказу або завдання, а також окремі етапи роботи з документом. Окрім цього концепт дозволяє надавати доступ до документів у довіреному контурі за відповідними правами користувача. Вирішена проблема із кількістю копій, під час редагування, а також повернення до необхідної версії документа. Архітектура програмного додатку була виконана із застосуванням хмарного підходу. Система є гнучкою, легко розширювальною та безпечною. Для захисту інформації була використана класифікація інформації у документі. Дані зберігаються у розподіленому відмовостійкому сховищі. Також у роботі реалізоване ЕЦП на етапах автентифікації, авторизації, реєстрації і завірення документу. Запропоновано використовувати сертифікат, що отриманий у довіреному центрі. Усі поставлені перед командою проблемні питання були вирішені, а також даний концепт має часткову програмну реалізацію. У представленій категорії наша команда посіла 3 місце.

“SQUADOVERFLOW” (27 курс) – секція “Комбінована задача”. Під час виконання обраної задачі вирішене питання забезпечення можливості імпорту/експорту даних про оперативну обстановку від/для систем країн-учасниць НАТО згідно із стандартами специфікації ADEM. Дана команда зайняла 1 місце у своїй номінації.

Окремої уваги заслуговує курсант Сергій Горбенко, який проявив відмінні результати під час проведення змагань та отримав Сертифікат учасника “ТIDE Hackathon 2020”, що відбудеться в місті Мюнхен, Германія.

Командування та особовий склад Військового інституту пишається курсантами, які з восьми номінацій зайняли чотири призові місця, з них два перших місця у найбільш складних категоріях.

© Військовий інститут телекомунікацій та інформатизації, 2009-2019.

Питання щодо вступу та інші надсилайте на: vitivstup@ukr.net

ß-версія. Деякі розділи сайту працюють у тестовому режимі. Пропозиції щодо сайту надсилайте на: vitiadmin@ukr.net