Курсанти інституту посіли призове місце у змаганнях фахівців з програмування НАТО – «TIDE Hackathon 2019»

Добавлено: 06.03.2019 Переглянуто: 13359

В рамках реалізації в Україні проекту з обміну досвідом та знаннями Трастового фонду НАТО з удосконалення системи командування, управління та зв’язку команди від ЗС України та інших військових формувань взяли участь у змаганні фахівців з програмування НАТО «TIDE Hackathon 2019», яке відбулося у період з 24.02. по 01.03.2019 у м. Варшава, Республіка Польща.

У цьогорічних змаганнях взяли участь 13 команд з 5 країн, серед яких Голландія, Турція, Німеччина , Польща. Від української делегації у боротьбі за призові місця брали участь чотири команди, зокрема:

команда Збройних Сил України «MITI Hedgehogs» Військового інституту телекомунікацій та інформатизації імені Героїв Крут,

команда «SBGS» Державної прикордонної служби України,

команда «Black Thunder» Національної гвардії України,

команда «#Code_Defenders» Інституту спеціального зв’язку та захисту інформації НТУУ «КПІ ім. Ігоря Сікорського».

Усі ці команди були учасниками минулорічного українського оборонного хакатону "UKRAINIAN DEFENCE HACKATHON".

«TIDE Hackathon 2019» проводився з метою розробки інноваційних рішень з питань організації системи управління Альянсу, основ оборонного та оперативного планування, визначення ключових потреб системи управління для забезпечення прийняття рішень, а також забезпечення якості та безпеки інформації, перспектив розвитку та впровадження інформаційних технологій під час спільних операцій, для забезпечення взаємосумісності між членами Альянсу, створення програмних продуктів, для аналізу обстановки з урахуванням мінної, соціальної, криміногенної, оперативної обстановок.

Хакатон проводився у форматі змагань у трьох категоріях, з двома призовими місцями:

Моделінг (моделювання) – створення моделі на основі заданого набору даних, який може бути використаний для прогнозування, де діяльність з розмінування пріорітетніша діяльності на основі поточного розмінування та можливий вплив поточної і майбутньої діяльності у напрямку співпраці з гуманітарними організаціями.

Кодинг (програмування) – створення програмного застосунку, модуля штучного інтелекту, чи розробка алгоритму, на основі заданого набору даних, який може бути використаний для передбачення зон, де діяльність з розмінування пріоритетніша діяльності на основі поточного розмінування та надання допомоги командиру під час вирішення завдання по пріоритизації діяльності по операціям з розмінування, шляхом надання командиру повної інформації про обстановку у визначеному регіоні.

Візуалізація (програмування) – створення програмного застосунку, на основі даних та аналізованої інформації, зібраних під час масштабних навчань НАТО Trident Juncture 2018, для її візуалізації, з метою надання інформації про наслідки комунікаційних зусиль, інформаційної обстановки, та моделювання інформаційного середовища, заради досягнення стратегічних цілей комунікації.

За підсумками змагань, перше місце зайняла команда від Збройних Сил Польщі, курсанти п’ятого курсу Військового Університету Технологій.

Почесне друге місце у змаганні з кодування посіла команда від Збройних Сил України - курсанти третього курсу факультету Інформаційних технологій, Військового Інституту телекомунікацій та інформатизації імені Героїв Крут, у складі: Дмитро Теслов (капітан команди), Дмитро Румша та Іван Кика.

Переможці команд були нагороджені пам’ятними дипломами, та відзнаками НАТО, та Збройних Сил Польщі.

Вітаємо наших співвітчизників з черговим здобутком і бажаємо наснаги для підкорення подальших!

ВІТІ готує кращих програмістів та кібервоїнів!