Причастимося розмовою – українською мовою

Добавлено: 21.02.2019 Переглянуто: 832

21 лютого 2019 року на кафедрі військово-гуманітарних дисциплін відбувся І етап Всеукраїнської студентської олімпіади з української мови. У ній взяли участь курсанти 1-2 року навчання.

Дату проведення було вибрано не випадково, адже з 2000 року за рішенням 30-ої сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО, світ відзначає цей День як Міжнародний день рідної мови. На сесії наголошувалося на важливій ролі мови в розвитку освіти, культури, для консолідації суспільства, формування нації і зміцнення держави. Це всесвітнє свято було засноване з метою сприяння багатому культурному та мовному різноманіттю.

В Україні Міжнародний день рідної мови відзначається з 2002 року, коли з метою зміцнення державотворчої функції української мови, сприяння вільному розвитку і використанню інших мов національних меншин, що проживають у нашій країні.

Українська мова – рідна, велична, милозвучна – об’єднує нас, українців, ідентифікує, збагачує духовно, творить сильну непереможну націю. Пам’ятаймо, що ми живемо у мові, а вона – в нас. Любімо, поважаймо, збагачуймо нашу неповторну, самобутню мову!