Курсанти – зв’язківці взяли участь у ранковому церемоніалу вшанування загиблих Українських героїв

Добавлено: 26.10.2018 Переглянуто: 981

Сьогодні, 26 жовтня, на території Міністерства оборони України відбувся ранковий церемоніал вшанування Українських героїв, які загинули цього дня в різні роки внаслідок російської збройної агресії на Сході України.

В щоденному ранковому церемоніалі вшанування полеглих українських захисників взяли участь офіцери та працівники ЗС України структурних підрозділів Міністерства оборони України, військовослужбовці Київського гарнізону, офіцери та курсанти факультету Телекомунікаційних систем Військового інституту телекомунікацій та інформатизації імені Героїв Крут.

Сьогодні, 26 жовтня, Дзвін прозвучав чотири рази.

26 жовтня 2014 року, перестало битися серце мужнього захисника України, який самовіддано захищав рідну землю від російського агресора. Це — капітан КОЛІСНИК Дан Вікторович. У цей день 2015 року віддали своє життя в ім’я Батьківщини — сержант ТРОНЬКО Руслан Миколайович та солдат ХРЯПА Ігор Васильович. У цей день 2016 року загинув молодший сержант АЛЕФИРЕНКО Сергій Васильович.

Повік не забудемо подвиги Героїв, які віддали свої життя за майбутнє України!

Вічна пам’ять Героям, які полягли в боях за нашу вільну, незалежну Україну! Вічна їм Слава!

Зала пам’яті захисників України створена на вшанування пам’яті військовослужбовців Збройних Сил України, які загинули за свободу, незалежність і територіальну цілісність України, світовий мир та порядок. Її спеціально розташовано таким чином, щоби й військовослужбовці, працівники Міноборони та Генерального штабу, й пересічні громадяни могли зайти до Зали та віддати шану своїм захисникам.

Біля споруди Зали пам’яті облаштовано церемоніальний майданчик із Дзвоном Пам’яті та Стеллою, у якій вмонтовано осколки снарядів. Щоденний поминальний ритуал здійснюється ударами дзвону, залежно від кількості загиблих у цей день.

Зала пам’яті — це перший і єдиний великий меморіальний проект в Україні за роки збройного протистояння російській агресії. На стінах Зали пам’яті вміщено таблички з прізвищами військовослужбовців Збройних Сил України, які загинули впродовж 1992 — 2018 років. Всього — 2533 таблички.

Дзвін Пам’яті виготовлено на пожертви небайдужих громадян.

В середині Зали пам’яті, на спеціальному подіумі, розміщено Книгу пам`яті з іменами загиблих. Структура Книги побудована за принципом календаря: один розворот — один день, де згадуються всі загиблі у цей день за всі роки. Станом на зараз лише 32 розвороти (32 дні) залишаються порожніми. В усі інші дні Збройні Сили України несли бойові втрати.

Спорудження Зали пам’яті здійснено за безпосередньої підтримки Президента — Верховного Головнокомандувача Збройних Сил України Петра Порошенка.