Курсанти інституту вшанували пам’ять першого українського «кіборга» Героя України Максима Шаповала

Добавлено: 27.06.2018 Переглянуто: 1192

Начальник Військового інституту телекомунікацій та інформатизації імені Героїв Крут полковник Євгеній Степаненко та курсанти-зв’язківці 27 червня 2018 року взяли участь у відкритті меморіальної дошки випускнику ВІТІ генерал-майору розвідки Міноборони, Герою України Максиму Шаповалу. Пам’ятну дошку встановили на будинку, в якому жив і біля якого загинув Максим Шаповал.

Рівно рік тому авто, в якому перебував офіцер військової розвідки, підірвали.

«Він командував першою групою спецназу, яка  звільняла Донецький аеропорт. Тоді ворог не зміг вбити Максима. А зробив це підступно, в Києві, біля будинку героя, - сказав мер Києва Володимир Кличко. - Максим Шаповал був молодим (йому було 39 років), професійним, досвідченим офіцером, патріотом своєї землі і людиною честі. Ми повинні пам‘ятати своїх героїв. Шанувати справу, заради якої вони віддали своє життя.- Справу захищати свою вітчизну і безпеку та спокій мирних громадян. І ми повинні зробити все, щоб Україна стала сильною, успішною державою! Вічна пам‘ять Герою України Максиму Шаповалу!», - сказав мер Києва на церемонії відкриття пам‘ятної дошки.

Також Володимир Кличко повідомив, що міська влада підтримує ідею перейменування вулиці Механізаторів на честь Героя України Максима Шаповала.

Заступник Глави Адміністрації Президента України Валерій Кондратюк та начальник ГУР МО України генерал-лейтенант Василь Бурба розповіли, як у найскладніших умовах початкового етапу відбиття російської агресії діяв Максим Шаповал на чолі підпорядкованого йому підрозділу, якою він був людиною та офіцером.

У свою чергу, Герой України генерал-майор Ігор Гордійчук сказав: — Максим був одним з найперших та найкращих. Він нас надихав, вчив та особисто показував приклад, як треба боронити нашу рідну українську землю. Мені з перших днів війни довелося брати участь у багатьох операціях пліч-о-пліч з Максимом. Він назавжди залишиться в наших серцях, а майбутні покоління воїнів будуть виховуватися на його героїчних вчинках.

Довідка.Указом Президента України від 30 червня 2017 року № 169/2017 полковнику Шаповалу Максиму Михайловичу присвоєно військове звання генерал-майора (посмертно). Його навічно зараховано до списків військової частини, якою він командував, та внесено в Книгу Слави Головного управління розвідки Міністерства оборони України, що була заснована з метою увічнення пам’яті осіб, які зробили вагомий внесок у розбудову воєнної розвідки України.

Указом Президента України від 7 вересня 2017 року № 264/2017 за мужність і героїзм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вагомий особистий внесок у зміцнення обороноздатності та безпеки держави, самовіддане служіння Українському народові генерал-майору Шаповалу Максиму Михайловичу присвоєно звання Героя України з удостоєнням ордена «Золота Зірка» (посмертно).

27 жовтня 2017 року у Військовому інституті телекомунікацій та інформатизації імені Героїв Крут на Алеї героїв було відкрито пам’ятник випускнику інституту 2000 року Герою України Максиму Шаповалу.