На базі Військового інституту телекомунікацій та інформатизації імені Героїв Крут відбувся оперативний збір з військовими зв’язківцями

Добавлено: 08.06.2018 Переглянуто: 2132

На базі Військового інституту телекомунікацій та інформатизації імені Героїв Крут, а також на території однієї з військових частин зв’язку ЗС України пройшли триденні збори під керівництвом начальника військ зв’язку ЗС України.

Захід проводився з начальниками зв’язку видів, оперативних (повітряних) командувань Збройних Сил України, Головного управління розвідки Міністерства оборони України, Об’єднаного оперативного штабу, Десантно-штурмових військ, Сил Спеціальних операцій, представниками інших військових формувань та правоохоронних органів.

Головна мета, заради якої зі всієї України зібралися військові зв’язківці, обмін бойовим досвідом щодо застосування підрозділів та техніки зв’язку, сформувати єдині погляди щодо переоснащення Збройних Сил України, інших військових формувань та правоохоронних органів цифровими засобами зв’язку, доведення порядку впровадження нових способів організації зв’язку в умовах ООС.

Під час заняття на розгорнутому допоміжному пункті управління в польових умовах офіцерам продемонстрували новітні засоби й комплекси зв’язку та автоматизації вітчизняного і зарубіжного виробництва. У межах заходу було також проведено практичне заняття з фахівцями комплексних апаратних зв’язку, які безпосередньо експлуатують сучасні комплекси зв’язку та забезпечують усіма видами інформації пункти управлінь стратегічної та оперативних ланок управління Збройних Сил України.

ТВО начальника військ зв’язку Збройних Сил України - начальника Головного управління зв’язку та інформаційних систем Генерального штабу ЗС України полковник Юрій Плуговий наголосив, що система зв’язку, яка зараз функціонує в районі ООС та в Збройних Силах в цілому, далеко попереду тієї, яка була на початку 2014 року. Вона забезпечує стійке управління військами і силами. Водночас не припиняється робота щодо подальшого розвитку та трансформації до повної сумісності з НАТО. Завдання зв’язківців на перспективу - стати високопрофесійними й мобільними і бути готовими забезпечити стійке та ефективне управління силами і засобами в ході виконання військовими частинами та підрозділами (у першу чергу тими, які перебувають в районі ООС) завдань за призначенням.

Також учасники зборів ознайомилися з поглядами на оптимізацію військ зв’язку, переоснащення системи зв’язку цифровими засобами, створення та забезпечення функціонування телекомунікаційної мережі спеціального призначення.

Особливу зацікавленість присутніх на третій день зборів викликала індивідуальна оперативна літучка, яка проводилася з начальниками зв’язку видів оперативних (повітряних) командувань Збройних Сил України. Зв’язківці вчилися приймати рішення на навчальних картах щодо організації зв’язку під час проведення оборонної операції оперативно-стратегічного угрупування військ (сил).

Слід наголосити, що під час зборів для учасників у Військовому інституті телекомунікацій та інформатизації імені Героїв Крут також було організовано огляд навчально-матеріальної бази військового інституту та показ сучасних зразків засобів зв’язку та телекомунікаційного обладнання.