Ігри Нескорених

Добавлено: 13.05.2018 Переглянуто: 982

12 травня у Києві відбулося офіційне відкриття Національних Ігор Нескорених 2018 року. Протягом дня 175 поранених українських військовослужбовців та ветеранів змагалися за 60 медалей у восьми видах спорту.

На відкритті змагань були присутні Віце-прем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванна Климпуш-Цинцадзе, заступник Міністра оборони України з питань європейської інтеграції генерал-лейтенант Анатолій Петренко, Уповноважений Президента з питань реабілітації учасників АТО Вадим Свириденко.

Проведенню національних змагань вже традиційно передували ще два етапи відбору — реєстрація на сайті та спортивні тестування в Києві, Львові та Одесі. Під час тестувань учасники спробували себе у всіх дисциплінах з програми Ігор та обрали для себе найкращі, щоб розпочати цільову підготовку до фінальних змагань. Загалом, цього року на участь у відборі до національної збірної зареєструвались 355 кандидатів з усієї України — вдвічі більше, ніж в 2017 році.

Національні Ігри Нескорених проходять в Києві вже вдруге. Перші Ігри відбулись минулого року, тоді Україна обирала свою першу збірну після офіційного запрошення долучитись до Invictus Games. У вересні 2017 року українська команда в складі 15 учасників успішно виступила на Іграх в Торонто, виборовши 14 медалей.

Президент Петро Порошенко разом з дружиною Мариною Порошенко взяв участь у церемонії закриття Національних змагань «Ігри Нескорених 2018 року». Глава держави вручив нагороди переможцям змагань, які стануть членами національної збірної команди України для участі у міжнародних спортивних змаганнях «Ігри Нескорених» у м. Сідней, Австралія в жовтні 2018 року.

«Надзвичайно радий бути присутнім тут, коли вже стає традицією за підсумками змагань «Ігор Нескорених» формувати нашу делегацію для світових змагань у Сіднеї», — зазначив Президент.

«На тих, хто полетить до Сіднею, лягає величезна відповідальність — високо тримати українську планку на «Іграх Нескорених» в Австралії. Забезпечити, і це моє президентське прохання, результат принаймні не гірший, ніж в Канаді. Ми вміємо. Я переконаний, що у нас це вийде», — звернувся до спортсменів Петро Порошенко. Він також висловив сподівання, що учасники минулорічних змагань в Канаді поділяться своїм досвідом.

«Переконаний в тому, що українці і зараз будуть найкращі. Україна пишається вами і вірить в вас. І нехай по всьому світу нашим спільним гаслом буде гасло: «Слава Україні!», — сказав Петро Порошенко. За словами Глави держави, багато хто з учасників був у Торонто минулого року. «Ми пам’ятаємо як нас зустрічав світ. Як українських воїнів, спортсменів, героїв вітали канадійці на вулицях — упізнавали, брали автографи, фотографувалися. І дуже раділи, що Україна, нарешті, приєдналася до цієї важливої ініціативи», — наголосив Петро Порошенко

«На «Іграх Нескорених» у Торонто ви продемонстрували силу і незламність України, фізичну і моральну міць воїнів української армії», — сказав Президент, нагадавши, що минулого року 15 українських військовослужбовців та ветеранів на цих змаганнях здобули 14 медалей, з яких 8 золотих, 3 срібних та 3 бронзових. А у Марафоні морської піхоти всі десять наших учасників отримали медалі за успішне завершення дистанцій на 42 та на 10 кілометрів. «Це дуже добра демонстрація можливостей України», — підкреслив він. «Дивлячись на вас, вкотре пересвідчуєшся, що з такими хлопцями як ви — перемога завжди буде за Україною», — зазначив Глава держави. Президент привітав всіх учасників сьогоднішніх змагань і подякував кожному за участь, яка потребувала особливих фізичних, моральних психологічних зусиль.

«Ви всі вже перемогли. Це я завжди стверджую. Перемогли тим, що ви зараз тут, на цьому стадіоні. Перемогли своєю наполегливістю, перемогли своєю завзятістю. Перемогли вірою в себе. І головне — перемогли вірою в Україну та нашу перемогу. Перемогли тим, що ви — нездоланні», — сказав Президент.