Телефон Приймальної комісії: (044) 323-26-57            Telegram канал - Вступ до ВІТІ 2024            До уваги абітурієнтів: як отримати додаткові бали при вступі до ВІТІ у 2024 році           

Від цифрової грамотності до кібербезпеки: як школярам уникнути онлайн-небезпек розповіли у ВІТІ

Добавлено: 12.04.2023 Переглянуто: 487


11 квітня начальник служби зв'язків з громадськістю Військового інституту телекомунікацій та інформатизації імені Героїв Крут провела відкритий онлайн-урок для школярів України на тему "Кібергігієна та медіаграмотність - важливі аспекти сучасної кібервійни".

До відкритого уроку долучилось понад 350 школярів із різних куточків України. Захід з цифрової грамотності об'єднав жителів Київщини, Хмельниччини, Сумщини, Волині, Рівненщини, Донеччини, Одещини, Луганщини та Івано-Франківщини.

Під час заходу було розкрито низку питань:

- Що таке кібергігієна?

- Медіаграмотність та кібергігієна - пов'язані поняття?

- Скільки існує базових правил кібергігієни?

- Кібератаки - реалії ведення сучасної війни

- Які Telegram-канали та додатки ворога маскуються під українські?

- Що таке ІПсО і як йому протидіяти?

Учасники дискусії із задоволенням ділились власними думками з приводу важливості медіаграмотності та кібергігієни, спілкувались в чаті, позбавились ворожих додатків та Telegram-каналів, які активно маскуються під українські чи іноземні, а також ставили запитання спікерці.

- Зазвичай, школярі відкритіші в соціальних мережах та інших онлайн-платформах, де вони діляться більш особистою інформацією про себе, ніж дорослі. Це може зробити їхні персональні дані більш доступними для шахраїв та зловмисників. Тому, такі заходи є вкрай важливими для них, аби не потрапити у ворожу пастку, - зазначила керівник заняття.

На жаль, кібервійна не має жодних ліній зіткнення, тому її учасниками є всі без виключення. У наш час ворог застосовує різноманітні технології кібератак, що можуть призвести до важких наслідків. Саме медіаграмотність та кібергігієна допомагають громадянам уникнути фішингу та інших онлайн-злочинів, а фахівці Військового інституту телекомунікацій та інформатизації імені Героїв Крут із задоволенням допоможуть українцям взяти медіаграмотність за корисну щоденну звичку.

© Військовий інститут телекомунікацій та інформатизації, 2009-2024.

Питання щодо вступу надсилайте на: [email protected] або [email protected]

^ Наверх