Обмін досвідом з представниками НАТО з модернізації систем управління та зв’язку

Добавлено: 16.05.2017 Переглянуто: 865

На базі Військового інституту телекомунікацій та інформатизації як провідного вишу з майже віковою історією з підготовки військових фахівців в галузі телекомунікацій та інформатизації з 15 по 19 травня 2017 року проводиться перший практично-методичний семінар з обміну досвідом та знаннями.

Метою проведення заходу є підвищення знань та навичок слухачів із захисту інформаційно-телекомунікаційних систем від кіберзагроз, обмін досвідом та знаннями в системах оперативного (бойового) управління (відповідно до концепції побудови об’єднаних бойових мереж FMN, модель НАТО щодо обміну даними та відповідні стандарти НАТО.

В семінарі беруть участь представники Секретаріату штаб-квартири НАТО з питань консультацій, командування та управління, представники Агенції НАТО з питань зв’язку та інформації та представники інформаційних систем Генерального штабу Збройних Сил України; представники інформаційно-телекомунікаційних систем видів ЗС України, представники Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України, Державної служби України з надзвичайних ситуацій України, Національної гвардії України представники військових частин А0351 та А1590; а також викладачі, науковці й курсанти Військового інституту телекомунікацій та інформатизації, які навчаються за спеціальністю “Кібербезпека” спеціалізації “Захист інформації та кібернетична безпека в інформаційно-телекомунікаційних системах ” й вільно володіють англійською мовою.

Такий обмін досвідом є достатньо актуальним, цінним та перспективним у подальшій співпраці з напрацювання й апробацій методик виявлення та реагування на інциденти кібернетичної безпеки в інформаційно-телекомунікаційних системах Збройних Сил України. «В Збройних Силах України є спеціалісти найвищого рівня, та зараз ключовою метою є їх об’єднання заради створення надпотужного центру з кібербезпеки,створенню стаціонарних та польових захищених мереж зв’язку та інформаційного обміну, мережевих сервісів та ІТ- інфраструктури. Роботу необхідно розпочати на умовах співробітництва і ми відкриті до конструктивних пропозицій» – зауважив заступник начальника військ зв’язку Збройних Сил України полковник Юрій Плуговий.