Курсанти Військового інституту телекомунікацій та інформатизації вшанували День памяті Героїв Крут

Добавлено: 29.01.2017 Переглянуто: 1254

29 січня 2017 року біля меморіальної дошки Військового інституту телекомунікацій та інформатизації, яка була встановлена у 2008 році відбувся мітинг-реквієм з нагоди 99-ї річниці бою під Крутами.

Героїчний бій під Крутами молодих українців назавжди буде вписаний в історію нашої державності – передусім як приклад незламності українського народу і в літопис нашого військового навчального закладу зазначив у своїй промові заступник начальника Військового інституту телекомунікацій та інформатизації з морально-психологічного забезпечення полковник Олег Петровський.

У стінах цього прославленого військового навчального закладу в листопаді 1917 – січні 1918 рр. містилася Перша Київська юнацька школа імені Б.Хмельницького, дві сотні вихованців якої 29 січня 1918 року брали участь в бою під станцією Крути з військами більшовицької Росії на захист Української Народної Республіки. Упровдож 21-26 січня 1918 року добровольці – старшини та юнкера Першої Київської юнацької школи ім. Б.Хмельницького, студенти Університету Святого Володимира та Українського народного університета, які виявили бажання захищати свою країну, збиралися у казармах колишнього Костантинівського військового училища. Там відбувався початковий військовий вишкіл. Часу для того, щоби вправно оволодіти зброєю і тактичними навичками, було надто мало, а тому студенти отримували тільки найелементарніші знання. Загалом до куреня записалося 300 осіб. Командування над ними обійняв сотник Омельченко.

У день пам’яті Героїв Крут учасники мітингу вшанували сучасних героїв, які віддали своє життя за суверенітет і територіальну цілісність держави уже в нинішньому протистоянні російській агресії. Завершилося вшанування героїв Крут покладанням квітів до меморіальної дошки навчального закладу.

Бій під Крутами був лише однією невеличкою віхою в українській визвольній боротьбі І усвідомивши цей факт , ми, нащадки, повинні зберегти у собі той вічний вогонь, ту непереможну любов до Батьківщини, яку мали , юнкера гімназисти та студенти. Молоді хлопці , перед якими лежало неораним полем ціле життя і які без жалю поклали його на вівтар служіння Україні. Слава Україні! Слава Героям!