На базі Військового інституту телекомунікацій та інформатизації, а також однієї з військових частин зв’язку ЗС України пройшли триденні збори

Добавлено: 23.11.2016 Переглянуто: 1957

Захід проводився з командирами військових частин зв’язку та їх заступниками, які безпосередньо підпорядковані Головному управлінню зв’язку та інформаційних систем Генерального штабу ЗС України, командирами окремих полків зв’язку видів, оперативних (повітряних) командувань, начальниками зв’язку окремих механізованих (танкових) бригад, бригад ВДВ, бригад (полків) РВіА, а також окремих полків спеціального призначення.

Головна мета, заради якої зі всієї України зібралися військові зв’язківці, обмін бойовим досвідом щодо застосування підрозділів та техніки зв’язку, доведення порядку впровадження нових способів організації зв’язку в умовах ведення бойових дій.

Під час зборів особливу зацікавленість в учасників викликали виступи представників структурних підрозділів Генерального штабу ЗС України, які розповіли про шляхи підвищення ефективності застосування підрозділів родів військ та спеціальних військ за досвідом АТО, проаналізували особливості організації та виконання завдань всіх видів бойового забезпечення в ході проведення АТО, а також повідомили про проблемні питання та шляхи їх вирішення.

Начальник військ зв’язку Збройних Сил України—начальник Головного управління зв’язку та інформаційних систем Генерального штабу ЗС України генерал-майор Володимир Рапко наголосив, що завдання зв’язківців на перспективу —стати високопрофесійними й мобільними і бути готовими забезпечити високу якість зв’язку, що дозволить підвищити ефективність функціонування системи управління шляхом застосування сучасних засобів радіорелейного й тропосферного зв’язку, перешкодостійкі й компактних КХ-УКХ-радіостанцій українського та зарубіжного виробництва, нової кабельної системи, відеозв’язку та нових засобів радіорозвідки й радіоелектронної боротьби.

Під час заняття на розгорнутому допоміжному пункті управління в польових умовах офіцерам продемонстрували новітні засоби й комплекси зв’язку та автоматизації вітчизняного і зарубіжного виробництва. У межах заходу було також проведено практичне заняття з фахівцями комплексних апаратних зв’язку, які безпосередньо експлуатують сучасні комплекси зв’язку та забезпечують усіма видами інформації пункти управлінь стратегічної та оперативних ліній управління Збройних Сил України.

Також учасники зборів ознайомилися з поглядами на оптимізацію військ зв’язку, переоснащення системи зв’язку цифровими засобами, створення та забезпечення функціонування телекомунікаційної мережі спеціального призначення.

Слід наголосити, що під час зборів для учасників у Військовому інституті телекомунікацій та інформатизації також було організовано показ сучасних зразків вітчизняних так і зарубіжних засобів зв’язку та телекомунікаційного обладнання.