Музей мікромініатюр Миколи Сядристого

Добавлено: 03.10.2016 Переглянуто: 2356

2 жовтня 2016 року курсанти першого курсу факультету Телекомунікаційних систем та мереж відвідали музей мікромініатюр Миколи Сядристого.

Музей мікромініатюр Миколи Сядристого — музей у Києві, на території Києво-Печерського національного історико-культурного заповідника.

Серед експонатів музею:

• підкована блоха
  • троянда, що розмістилася у зрізі волосини,
  • портрет Юрія Гагаріна, вирізаний зі шматочка тернової кісточки,
  • портрет Ернеста Гемінґвея на зрізі зерна груші,
  • вигравіруваний алмазним різцем на краплині зі скла автопортрет Сядристого (2,5х3 мм)
  • портрет матері Сядристого (2х3 мм)
  • робота «Пам'яті Олександра Гріна», яка створена із золота й платини: фрегат із 337 деталей завдовжки 3, 5 мм. У цій роботі продемонстровано різні методи обробки матеріалу, витримано об'ємний монтаж, рівень якого недосяжний для сучасних технічних засобів.
  • найменша у світі книжка — це «Кобзар» Тараса Шевченка.
  • найменші у світі шахи: шахівниця з фігурами розміщена на головці шпильки.
  • композиція «Паралельний світ»: на носі золотого комара сидить під парасолькою дівчинка.
  • робота «Маленький Принц», яку автор створив за малюнком Антуана де Сент-Екзюпері: фігурка принца заввишки 0,8 мм на астероїді (перлинці), інший елемент композиції — макет літака «Латекоер-26», на якому літав Екзюпері, завдовжки 2 мм.

Серед нових робіт:

• макет корабля “Санта-Марія” завдовжки 3, 85 мм, який складається із 256 золотих деталей
  • золотий макет вітряка, виконаний із 203 деталей на половині макової зернини — створений під враженням від відвідування Інтернаціонального музею вітряків у Гіфгорні (Німеччина).