4 квітня - День створення НАТО

Добавлено: 04.04.2021 Переглянуто: 902

4 квітня 1949 року у США з метою захисту миру і стабільності був заснований Північноатлантичний альянс (НАТО) — міжнародна міжурядова організація, військово-політичний союз держав Північної Америки і Європи, які прагнуть досягти мети Північноатлантичного договору.

Головною метою НАТО є захист свободи і безпеки всіх її членів політичними та військовими засобами відповідно до Статуту ООН.

14 вересня 2020 р. Президент України підписав Стратегію національної безпеки України, в якій наголошується на стратегічному значенні відносин з НАТО.

Керівництвом інституту особлива увага сьогодні приділяється налагодженню контактів та співпраці з представництвом НАТО в Україні.