31 жовтня 2020 року о 10:00 запрошуємо юнаків, дівчат та їх батьків на ДЕНЬ ВІДКРИТИХ ДВЕРЕЙ ОНЛАЙН - Знайомство з кафедрою захисту інформації та кіберзахисту (Спеціальність 125 Кібербезпека) 10.00 трансляція у Інстаграм - @viti_krut; 10.00 трансляція у Live in Facebook Військовий інститут телекомунікацій та інформатизації імені Героїв Крут (група)                                          УВАГА, до 31 жовтня 2020 року оголошено додатковий набір на кафедру Військової підготовки за програмою підготовки офіцерів запасу. Довідка за телефоном: 067-969-29-32, (044) 256-22-59, (044) 256-23-94 (щодня).

Першокурсники інституту відвідали виставку «Наш Сікорський»

Добавлено: 11.09.2016 Переглянуто: 1066

11 вересня курсанти перших курсів Військового інституту телекомунікацій та інформатизації за планом відділу по роботі з особовим складом навчального закладу відвідали історико-меморіальний виставковий проект «Наш Сікорський» в музеї української діаспори міста Києва (філія Музею історії міста Києва).

Курсанти інституту ознайомилися з експозицією, яка наповнена унікальними матеріалами, віднайденими в київських архівах та переданими Історичним архівом І.Сікорського, дізналися про київські та американські періоди життя відомого авіаконструктора. А також переглянули фільм з його голосом за кадром, побачили моделі його найвідоміших літаків і гелікоптерів. Керівний склад Військового інституту телекомунікацій та інформатизації висловлює щиру подяку працівникам “Музею української діаспориі” та зокрема екскурсоводу старшому науковому співробітнику Прокопчук Наталії.

Це цікаво знати:

Ігор Іванович Сікорський (1889-1972) народився 25 травня в Києві в родині лікаря-психіатра, професора Київського університету Св. Володимира. Ще під час навчання в Першій київській гімназії геніальний киянин сконструював свою першу модель гелікоптера з гумовим моторчиком. З 1907 по 1911 роки Ігор вчиться в Київському політехнічному інституті, організував студентську авіаційну спільноту на базі КПІ, а також вступив до Київського товариства повітроплавання. В рідному Києві Сікорський створив свої перші моделі гелікоптерів та аероплани, зокрема, знаменитий БіС-2, який піднявся у київське небо. З Києвом пов’язаний і знаменитий «Ілля Муромець» – чотиримоторний біплан, який був збудований на «Російсько-балтійському вагонному заводі» і який поставив низку рекордів та здійснив історичний переліт із Санкт-Петербурга до Києва в червні 1914 року.

Основні досягнення Сікорського-авіаконструктора були здійснені в США, куди він емігрував у 1919 році. Там, у 1923 році Ігор Іванович заснував власну компанію «Sikorsky Aeroengineering Corporation». Серед його кращих розробок, створених у США: S-38 – пасажирський літаючий човен, який забезпечив розвиток транспортної мережі американського континенту, його перший американський гелікоптер VS-300 (S-46), що дав початок подальшим розробкам гвинтокрилів. Саме на гелікоптерах Сікорського було здійснено перші перельоти через Атлантику (1967) та Тихий океан (1970). На гвинтокрилах Сікорського і зараз літають президенти різних країн світу, його машини задіяні в якості повітряних шпиталів, вони гасять лісові пожежі та стоять на озброєнні різних країн світу.

Пам'ятник Сікорському Ігорю Івановичу встановлено на майданчику біля колишнього ангару, а нині відділу історії авіації і космонавтики Державного Політехнічного Музею НТУУ КПІ.

На постаменті вибито: Сікорський Ігор Іванович "... Знімаю капелюха перед Альма-Матер, яка підготувала мене до підкорення неба".

Конструктору перших літаків, вертольотів, студенту КПІ 1907-1911 років від київських політехніків.

Напередодні початку нового навчального року Національному технічному університету України «Київський політехнічний інституту» наказом Міністра освіти і науки України Лілії Гриневич від 17 серпня 2016 року №992 «Про присвоєння імені Національному технічному університету «Київський політехнічний інститут» присвоєно ім’я його колишнього студента, видатного авіаконструктора ХХ століття Ігоря Івановича Сікорського. Відтепер повна назва найкращого технічного університета в України – Національний технічний університет України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського».

© Військовий інститут телекомунікацій та інформатизації, 2009-2020.

vitiinfo@post.mil.gov.ua Питання щодо вступу надсилайте на: vitivstup@ukr.net