30-та річниця проголошення Декларації про державний суверенітет України

Добавлено: 16.07.2020 Переглянуто: 933

16 липня 1990 року Верховна рада ухвалила доленосний документ – прийняла Декларацію про державний суверенітет України, яким визначені основи державного, політичного, економічного ладу, та підкреслені самостійність і суверенітет України.

В преамбулі Декларації суверенітет трактувався як “верховенство, самостійність, повнота й неподільність влади республіки в межах її території, незалежність і рівноправність у зовнішніх відносинах”.

“За” проголосували 357 депутатів (більш ніж 98 % депутатів),зокрема абсолютна більшість комуністів. Проти - четверо.

Дата прийняття Декларації державний суверенітет України була оголошена Днем незалежності України. Однак згодом святкування перенесли на 24 серпня, адже саме в цей день в 1991 року Верховна Рада прийняла Акт проголошення незалежності України й остаточно вивела державу зі складу СРСР.