День пам'яті жертв голодоморів

Добавлено: 23.11.2019 Переглянуто: 872

Курсанти Військового інституту телекомунікацій та інформатизації імені Героїв Крут вшанували пам'ять жертв голодоморів та долучилися до загальнонаціональної хвилини мовчання.

День пам'яті жертв голодоморів - національний пам'ятний день в Україні, який відзначають четвертої суботи листопада. Цього року він випадає на 23 листопада.

У цей день по всій території України приспущено Державні прапори та обмежено проведення заходів розважального характеру. Планується, що о 16:00 в кожному будинку і установі українці запалять свічки пам'яті і долучаться до загальнонаціональної хвилини мовчання.

Пам'ятна дата була введена указом президента України №1310/98 від 26 листопада 1998 року як "День пам'яті жертв голодоморів". У 2000 році назва була змінена на "День пам'яті жертв голодомору і політичних репресій". У 2004 році встановлювалася назва "День пам'яті жертв голодоморів і політичних репресій". І нарешті, указом президента №431/2007 від 21 травня 2007 року було введено назву, яка використовується сьогодні - "День пам'яті жертв голодоморів.

На сьогодні 15 держав - членів ООН офіційно визнали Голодомор 1932-1933 років геноцидом українського народу, ще 10 - засудили Голодомор на офіційному рівні як акт знищення людства.