Запрошуємо до участі у роботі ХІІ науково-практичної конференції “Пріоритетні напрямки розвитку телекомунікаційних систем та мереж спеціального призначення. Застосування підрозділів, комплексів, засобів зв’язку та автоматизації в операції Об’єднаних сил”, яка відбудеться 14 – 15 листопада 2019 року                         30 листопада 2019 року о 10:00 запрошуємо юнаків, дівчат та їх батьків на ДЕНЬ ВІДКРИТИХ ДВЕРЕЙ за адресою: Київ, вул. Московська 45/1, вхід через КПП інституту

Величний світ мікромініатюр

Добавлено: 03.11.2019 Переглянуто: 215

Величні речі- в нашій уяві асоціюються із чимось дуже великим та громіздким, але не менш величним може бути і світ мікромініатюр. Саме цю велич і досконалість сьогодні курсанти факультету телекомунікаційних систем інституту мали змогу побачити в музеї мікромініатюр Миколи Сядристого.

Мікромініатюри, представлені в колекції музею, розширюють усталені уявлення про межі людських можливостей. Руками Сядристого був створений самий маленький у світі діючий електромотор розміром 1/20 мм, цей прилад майже в 20 разів менше макового зернятка. Серед мікромініатюр, виставлених в експозиції, практично кожна унікальна і неповторна. Наприклад, троянда у волосині. Усередині людської волосини по його довжині просвердлена порожнина і відполірована до повної прозорості. Потім, всередину вставлена гілочка троянди, товщиною 0,05 міліметра.

Художнику не склало праці помістити цілий караван золотих верблюдів у вушко голки. На скляній пелюстці хризантеми розміром 2х5 міліметрів вигравірувані ноти - фрагмент полонезу Огінського.

Прекрасний портрет-барельєф балерини Майї Плісецької М.Сядристий умістив на шматочку вишневої кісточки розміром 3х4 міліметра.

На половинці макового зерна розміщено вітряк, зроблений з 203 золотих деталей. Це лише дуже короткий перелік тих дивовижних речей, які можна побачити в Музеї мікроскопічної мініатюри в Києво-Печерській Лаврі.

Без перебільшень після відвідування даної експозиції отримуєш масу емоцій та гарного настрою.

© Військовий інститут телекомунікацій та інформатизації, 2009-2019.

vitiinfo@post.mil.gov.ua Питання щодо вступу надсилайте на: vitivstup@ukr.net