Науково-практичний семінар на тему: «Проблемні питання фізики, як засіб активізації навчальної діяльності курсантів»

Добавлено: 04.04.2019 Переглянуто: 913

04 квітня 2019 року на кафедрі математики та фізики проведено науково-практичний семінар на тему: «Проблемні питання фізики, як засіб активізації навчальної діяльності курсантів».

Мета семінару - обговорення проблемних наукових питань фізики світоглядного і прикладного характеру, підвищення якості навчального процесу.

Напрями роботи науково-практичного семінару:

1. Проблеми викладання сучасних фізичних теорій.

2. Квантова фізика – викладання питань, які не мають однозначного розв'язку.

3. Проблема трактування принципу корпускулярно-хвильового дуалізму.

4. Пояснення інтерференції та дифракції світла з точки зору сучасних уявлень про природу світла.

5. Проблеми організації лабораторної роботи по дифракції світла та інтерпретація одержаних в ході роботи результатів.

Із вступним словом виступив заступник завідувача кафедри математики та фізики к.т.н., с.н.с. Пальті О.М.

Основну доповідь зробив д.п.н., професор кафедри Сусь Б.А. Співдоповідачами виступили викладачі Лад А.І. та Тульчинська Д.М. Теоретичні положення супроводжувалися та ілюструвалися яскравими прикладами.

В цілому на науково-практичному семінарі були розглянуті проблемні питання та намічені шляхи їх вирішення:

1. Під час вивчення навчальної дисципліни “Фізика” звертати увагу курсантів на проблемні питання фізики.

2. Забезпечити активізацію пізнавальної діяльності курсантів шляхом проведення на лабораторних заняттях експериментів по дифракції та інтерференції світла на щілині, біпризмі Френеля та елементі Юнга.

3. Стимулювати курсантів до вивчення та опрацьовування літератури, яка висвітлює проблемні питання.

4. Заохочувати курсантів до наукового дослідження проблемних питань, шляхом підготовки доповідей на семінари та участі в науково-практичних конференціях.

Завдяки зусиллям завідувача кафедри математики та фізики к.ф-м.н., доцента Рудомино-Дусятської І.А. під час заходу створено доброзичливу атмосферу для проведення ґрунтовних наукових дискусій в контексті прийняття компромісних рішень науково-практичного семінару, що пройшов на високому науково-методичному та організаційному рівні.